Samochody sterowane radiowo

0
1411

Niezależnie od tego, czy wybierzesz prostotę elektrycznych samochodów sterowanych radiowo, czy realistyczne widoki i dźwięki samochodów nitro rc, jedną z głównych decyzji, przed którymi staje nowicjusz, jest to, jaki typ pojazdu sterowanego radiowo najlepiej zaspokoi jego potrzeby.

Cokolwiek wybierzesz, zastanów się dokładnie, jak będziesz spędzać czas z nowym hobby i zrównoważyć to z obecnym poziomem doświadczenia. Oto tylko przedsmak dostępnych opcji.

Pojazdy drogowe.

Samochody drogowe są bez wątpienia najpopularniejszym rodzajem pojazdu sterowanego radiowo. Standardem w samochodach drogowych sterowanych radiowo jest model w skali 1/10, choć powszechnie można również zobaczyć modele w skali 1/8. W związku z niedawnym napływem samochodów mikro i mini rc, obecnie dostępnych jest również wiele samochodów drogowych o jakości hobby, w skali od 1/18.

Samochody elektryczne i sterowane radiowo nitro są dostępne w wersjach drogowych i można je kupić w postaci gotowej do jazdy lub jako zestawy do samodzielnego montażu. Zbudowane i dostosowane do prędkości samochody drogowe sterowane radiowo powinny być Twoim wyborem, jeśli planujesz ścigać się samochodami.

Pojazdy terenowe.

Jeśli chcesz być w stanie prowadzić samochody sterowane radiowo w dowolnym miejscu, na pewno potrzebujesz wytrzymałej konstrukcji pojazdu terenowego. Te wytrzymałe samochody osobowe i ciężarowe poradzą sobie ze wzgórzami, nierównym terenem, skokami, a nawet z piaskiem. Dostępne w wersjach z napędem na dwa lub cztery koła, pojazdy terenowe można prowadzić na podwórku, na pustej działce lub w dowolnym miejscu.

Podobnie jak ich odpowiedniki drogowe, samochody terenowe sterowane radiowo można kupić gotowe do jazdy lub jako zestawy do samodzielnego montażu, a do wyboru jest szeroki wybór zarówno samochodów elektrycznych i nitro, jak i ciężarówek.

Chociaż nie są to najszybsze dostępne samochody, terenowe samochody rc są trwałe, wytrzymałe i można je eksploatować praktycznie wszędzie.

Buggy

Te wytrzymałe małe pojazdy są wystarczająco mocne, aby poradzić sobie w terenie i w terenie z prędkością do 60 mil na godzinę i stają się coraz bardziej popularne. Chociaż buggy mogą być świetną zabawą, w przypadku szerokiego wyboru modeli będziesz musiał kupić swój buggy jako samodzielny zestaw nitro, a dla początkującego może to być wiele.

Samoloty

Ulotki sterowane radiowo należą również do najpopularniejszych i najbardziej ekscytujących pojazdów rc. Wersje elektryczne i gotowe do uruchomienia są najbardziej dostępne dla początkujących, choć oczywiście dostępne są zestawy nitro i zestawy do samodzielnego montażu, które pozwalają na rozwój i dostosowywanie.

Samoloty sterowane radiowo są wyjątkowo lekkie i można je latać z bardzo małymi prędkościami. Wersje elektryczne są również wystarczająco ciche, aby można je było uruchomić na szkolnym boisku, co czyni je świetną opcją dla nowicjusza na scenie sterowanej radiowo. Jeśli chcesz uwzględnić rywalizację jako główny element swojego nowego hobby, powinieneś jednak pamiętać, że jest o wiele mniej konkurencji na samoloty rc niż na samochody rc.

Śmigłowce

Chociaż być może nieco zbyt skomplikowane dla początkującego, helikoptery sterowane radiowo są zarówno ekscytujące, jak i trudne do latania. Zwykle są zasilane gazem i mogą być świetną zabawą dla bardziej doświadczonych hobbystów.

Łodzie i jednostki pływające.

Dostępne w wersjach zarówno z napędem elektrycznym, jak i z napędem nitro, łodzie sterowane radiowo są zwykle dostępne tylko w formie zestawu, a potrzeba wodoodporności dodatkowo utrudnia. W związku z tym łodzie i inne jednostki pływające nie są zalecane dla początkujących, ale gdy zapoznasz się z działaniem pojazdów sterowanych radiowo, znajdziesz łodzie i inne jednostki pływające, z których budowanie i ściganie jest najbardziej zabawne.

Chociaż jest to bardzo osobisty wybór, nowicjuszowi najlepiej byłoby zacząć od gotowych do jazdy samochodów na drogach sterowanych radiem elektrycznym, a gdy tylko zapozna się z podstawową sztuką prowadzenia samochodów wyścigowych i rc, może następnie stopniowo przechodź w górę do preferowanego modelu.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.